Konference
6. 12. 2022
10:00, Akademické konferenční centrum (Husova 4a, Praha 1)

Sociologický ústav AV ČR si Vás dovoluje pozvat na tiskovou konferenci ke spuštění nové webové platformy NájemPlus (www.najemplus.cz). Jejím cílem je přispět ke zvýšení kvality, jistoty a bezpečí nájemního bydlení v České republice a ukázat, že i v naší zemi existují pronajímatelé nabízející dlouhodobé, bezpečné a kvalitní bydlení v nájmu.

NájemPlus

Základním principem platformy je vedení seznamu soukromých pronajímatelů, kteří se zavážou dodržovat 10-ti bodový Etický kodex, a zároveň budou souhlasit s tím, že sami nájemníci budou hodnotit, zdali tomu tak skutečně je. Chceme nabídnout prostor pro ty pronajímatele, kteří jsou zárukou kvality a profesionality, a nechtějí se spokojit s tím, že nájem je v naší zemi vnímán jen jako dočasná a nechtěná zastávka na cestě k vlastnímu bydlení.

Díky těmto „top pronajímatelům“ mohou někteří lidé i uvažovat o tom, že by namísto honby za vlastním bydlením strávili delší část života v nájmu. A platforma slouží k tomu, aby „top pronajímatele“ s takovými zájemci propojila. Platformu připravil a bude provozovat Sociologický ústav AV ČR. 

HLAVNÍ OTÁZKY KONFERENCE

  • Má nájemní bydlení šanci stát se alternativou vlastnickému bydlení?
  • Může nájemní bydlení v Česku fungovat jako na Západě?

Na konferenci vystoupí Martin Lux, autor celé řady statí v prestižních vědeckých časopisech stejně jako mnoha monografií publikovaných u nás i v zahraničí na téma bydlení. Mimo svou pedagogickou činnost na UP Olomouc vyučuje zároveň na CERGE a je vedoucím oddělení  Socioekonomie bydlení.

Konference se uskuteční v úterý 6. 12. 2022 od 10:00 hodin v Akademickém konferenčním centru v Husově ulici 4a na Praze 1. Svou účast prosím potvrďte ZDE nebo na e-mailové adrese martina.mikeszova@soc.cas.cz.

Sdílejte tuto stránku