10. 11. 2022, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Několik badatelek Sociologického ústavu AV ČR bylo v nedávné době hostkami rozhlasových či webových podcastů. Poslechněte si je nyní.
4. 11. 2022, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Také v průběhu podzimních měsíců badatelé a badatelky Sociologického ústavu AV ČR vystupují v médiích. Přinášíme krátké shrnutí některých jejich mediálních výstupů.
21. 10. 2022, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Socioložka Kristýna Bašná před časem vystoupila v pořadu Studio Leonardo Českého rozhlasu Plus. Věnovala se v něm tématu korupce,
20. 10. 2022, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Několik badatelů z oddělení Socioekonomie bydlení vystoupilo v nedávno době v médiích. Přinášíme shrnutí jejich příspěvků.
26. 9. 2022, Z médií
Ilustrace: pixabay.com
Antropoložka Marie Heřmanová se ve Fokusu Václava Moravce věnuje tématu internetových diskuzí, mezigeneračních rozdílů a dezinformací, a to v rámci epizody s názvem Jak usmířit národ.
22. 9. 2022, Z médií
Server iHned.cz vydal článek k tématu komunálních voleb. Z rozhovorů s odborníky v něm autorka mapuje jejich základní charakteristiky. Jedním z nich je politolog a sociolog Lukáš Linek z oddělení Sociologie politiky.
22. 9. 2022, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Rovněž v průběhu září badatelé a badatelky Sociologického ústavu AV ČR vystupovali v médiích. Přinášíme krátké shrnutí některých těchto mediálních výstupů.
20. 9. 2022, Z médií
Ilustrace: pixabay.com
V pořadu Za 5 pět se sociolog Zdeněk R. Nešpor vyjadřuje ke sčítání obyvatel, složení nábožensky aktivních lidí a k úloze církví v současné společnosti.
7. 9. 2022, Z médií
Média v nedávné době přinesla dva rozhovory s antropoložkou Marií Heřmanovou na téma konspiračních teorií a influencerů na sociálních sítích.
6. 9. 2022, Z médií
Agentura PAQ Research ve spolupráci s Centrem pro výzkum veřejného mínění vydává další tiskovou zprávu v rámci výzkumu Hlas Ukrajinců. Tentokrát se zaměřuje na problémy ukrajinských uprchlíků na trhu práce. Nese název „Pracovní uplatnění, dovednosti a kvalifikace uprchlíků“.

Stránky