28. 2. 2024, Z médií
Marie Heřmanová / ČT 24
Antropoložka Marie Heřmanová přijala před časem pozvání do pořadu Snídaně na stanici TV Nova. Předmětem diskuze byla vlivnost influencerů na sociálních sítích v porovnání s vlivem tradičních médií. Přijala také pozvání do vysílání ČT 24, které se věnovalo výročí sociální sítě...
20. 2. 2024, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Socioložka Blanka Nyklová z oddělení NKC – gender a věda vystoupila v ranním vysílání Českého rozhlasu Plus. Tématem rozhovoru byla Istanbulská úmluva, o které byla v poslední době řeč zejména v kontextu jejího neschválení horní komorou Parlamentu ČR. Badatelka se k úmluvě...
2. 2. 2024, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Ekonomka Kamila Fialová poskytla rozhovor pro Český rozhlas Plus. Věnuje se v něm problematice důchodů v České republice.
29. 1. 2024, Z médií
Ilustrace: pixabay.com
Socioložka Kristýna Bašná poskytla rozhovor pro Český rozhlas Plus, ve kterém představuje výzkum věnovaný fenoménu korupce v různých odvětvích.
22. 1. 2024, Z médií
Tomáš Hoření Samec / ČT24
Sociolog Tomáš Hoření Samec byl hostem pořadu 90' ČT24. Tématem byla situace na realitním a hypotečním trhu.
27. 11. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Martin Lux, vedoucí oddělení Socioekonomie bydlení, poskytl rozhovor pro server Seznam Zprávy a pro Týdeník Respekt. V obou se věnuje vztahům Čechů a Češek k bydlení, konkrétně jeho formám. Došlo ale také na jiná témata.
26. 10. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Socioložka Markéta Švarcová, jedna z autorek knihy Podnikatelky, se dlouhodobě věnuje nerovnostem na trhu práce z genderové perspektivy a prekaritě práce. Nyní byla hostkou pořadu Pay Gap magazínu A2larm.
15. 9. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Magazín Salon deníku Právo publikoval rozsáhlý rozhovor se socioložkou Terezou Stöckelovou, věnující se sociologii vědy a technologií.
15. 8. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Sociální geograf Tomáš Kostelecký byl hostem pořadu Osobnost Plus v Českém rozhlasu Plus, kde hovořil o současné společenské situaci.
3. 8. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
V červenci badatelky a badatelé Sociologického ústavu AV ČR poskytovali rozhovory a komentáře médiím. Přinášíme shrnutí některých z jejich vystoupení.

Stránky