30. 4. 2024, Z médií
Kristýna Bašná
Začátkem února letošního roku představili odborníci ze Sociologického ústavu AV ČR unikátní výzkum se zaměřením na korupci a to v mnoha jejích barvách a odstínech. Výzkum dopodrobna zkoumá aspekty korupce, jako například její formy, výskyt i dopady a to i z pohledu samotných...
26. 4. 2024, Z médií
Martin Lux. Foto: HN – Lukáš Bíba
Socioekonom bydlení Martin Lux budil v uplynulých týdnech pozornost médií, když se objevil v několika rozhovorech. Tento zájem ukazuje zejména na skutečnost, že bydlení a jeho současná nedostupnost je dnes v Česku palčivým a diskutovaným tématem.
28. 3. 2024, Z médií
Dana Hamplová, Blanka Nyklová, Petr Sunega
Přinášíme rekapitulaci několika dlouhých rozhovorů s našimi vědkyněmi a vědci z poslední doby.
20. 3. 2024, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
V uplynulých týdnech a měsících vědkyně a vědci ze Sociologického ústavu AV ČR vystoupili v řadě tuzemských médií. Nyní přinášíme výběr komentářů.
28. 2. 2024, Z médií
Marie Heřmanová / ČT 24
Antropoložka Marie Heřmanová přijala před časem pozvání do pořadu Snídaně na stanici TV Nova. Předmětem diskuze byla vlivnost influencerů na sociálních sítích v porovnání s vlivem tradičních médií. Přijala také pozvání do vysílání ČT 24, které se věnovalo výročí sociální sítě...
20. 2. 2024, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Socioložka Blanka Nyklová z oddělení NKC – gender a věda vystoupila v ranním vysílání Českého rozhlasu Plus. Tématem rozhovoru byla Istanbulská úmluva, o které byla v poslední době řeč zejména v kontextu jejího neschválení horní komorou Parlamentu ČR. Badatelka se k úmluvě...
2. 2. 2024, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Ekonomka Kamila Fialová poskytla rozhovor pro Český rozhlas Plus. Věnuje se v něm problematice důchodů v České republice.
29. 1. 2024, Z médií
Ilustrace: pixabay.com
Socioložka Kristýna Bašná poskytla rozhovor pro Český rozhlas Plus, ve kterém představuje výzkum věnovaný fenoménu korupce v různých odvětvích.
22. 1. 2024, Z médií
Tomáš Hoření Samec / ČT24
Sociolog Tomáš Hoření Samec byl hostem pořadu 90' ČT24. Tématem byla situace na realitním a hypotečním trhu.
27. 11. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Martin Lux, vedoucí oddělení Socioekonomie bydlení, poskytl rozhovor pro server Seznam Zprávy a pro Týdeník Respekt. V obou se věnuje vztahům Čechů a Češek k bydlení, konkrétně jeho formám. Došlo ale také na jiná témata.

Stránky