15. 9. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Magazín Salon deníku Právo publikoval rozsáhlý rozhovor se socioložkou Terezou Stöckelovou, věnující se sociologii vědy a technologií.
15. 8. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Sociální geograf Tomáš Kostelecký byl hostem pořadu Osobnost Plus v Českém rozhlasu Plus, kde hovořil o současné společenské situaci.
3. 8. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
V červenci badatelky a badatelé Sociologického ústavu AV ČR poskytovali rozhovory a komentáře médiím. Přinášíme shrnutí některých z jejich vystoupení.
28. 7. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Socioložka Tereza Stöckelová se jako členka expertní skupiny Globálního fóra pro vědu Organizace pro hospodářskou spolupráci a rozvoj (OECD) podílela na publikaci tří studií věnovaných mobilizaci vědy v reakci na COVID-19. Projekt „Mobilising science in response to crisis:...
26. 7. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Také v letních měsících badatelky a badatelé Sociologického ústavu AV ČR vystupovali v médiích. Přinášíme proto krátké shrnutí.
17. 7. 2023, Z médií
Eva Krulichová, A / Magazín
Socioložka Eva Krulichová poskytla rozhovor A / Magazínu, a to k tématům, kterým se věnuje dlouhodobě: kriminalitě, pocitu bezpečí nebo důvěře ve spravedlnost. Podělila se tak mimo jiné o některé poznatky z výzkumu probíhajícího v rámci projektu Faktory recidivy a proces...
4. 7. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Vědci a vědkyně Sociologického ústavu AV ČR v uplynulých týdnech poskytli několik zajímavých rozhovorů v médiích. Níže přinášíme jejich krátké shrnutí.
26. 6. 2023, Z médií
Ilustrace: Bing.com / DALL-E
Jak bydlí české domácnosti v evropském srovnání a jak hodnotí své bydlení? Na to se ve svém výzkumu zaměřují ekonomky Kamila Fialová a Martina Mysíková. Ten vznikl ve spolupráci s Českou spořitelnou a jedním z jeho výstupů je nyní další výzkumná zpráva.
23. 6. 2023, Z médií
Kamila Fialová / ČT
Ekonomka Kamila Fialová v nedávné době poskytla několik komentářů médiím k tématu spoření. Navázala tím na výstupy z výzkumu, který vznikl ve spolupráci s Českou spořitelnou.
15. 6. 2023, Z médií
iRozhlas.cz: Společnost nedůvěry
Sociologický ústav AV ČR se v rámci svého působení v Národním institutu pro výzkum socioekonomických dopadů nemocí a systémových rizik (SYRI) zapojil do spolupráce s Českým rozhlasem a serverem Investigace.cz ve snaze ukázat, jaké konspirace a dezinformace rezonují v české...

Stránky