14. 3. 2023, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Sociologický ústav AV ČR se spolu s dalšími ústavy Akademie věd ČR zapojil do výzkumu zaměřeného na chování a typologii turistů přijíždějících do Prahy. Analýzu si nechala zpracovat pražská společnost Prague City Tourism s cílem nalákat do hlavního města sofistikovanější a...
13. 3. 2023, Z médií
Lukáš Linek (Osobnost Plus)
Politolog a sociolog Lukáš Linek byl před časem hostem pořadu Osobnost Plus na Českém rozhlasu Plus. Komentoval zde například aktivitu nově zvoleného prezidenta Petra Pavla.
7. 3. 2023, Z médií
Kamila Fialová / ČT
Ekonomka Kamila Fialová v nedávné době poskytla několik komentářů do médií, a to zejména v kontextu finanční situace českých domácností.
1. 2. 2023, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Socioekonom Martin Lux v rozhovoru pro server iDnes hovořil o situaci na hypotečním trhu s byty.
30. 1. 2023, Z médií
Matouš Pilnáček a Paulína Tabery
Prezidentské volby jsou za námi a nyní je čas pustit se do analýzy výsledků. Své komentáře médiím v tomto ohledu dnes poskytla socioložka Paulína Tabery a sociolog Matouš Pilnáček z Centra pro výzkum veřejného mínění.
26. 1. 2023, Z médií
Alena Křížková. Foto: Jan Jaskmanický, Český rozhlas
Socioložka Alena Křížková v pořadu On Air na Radiu Wave hovořila o platových nerovnostech mezi muži a ženami, tedy o takzvaným gender pay gapu (GPG).
25. 1. 2023, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Socioložka Věra Patočková vystoupila v pořadu Akcent na Českém rozhlasu Vltava, kde se vyjadřovala k výdajům českých obyvatel na kulturu. Druhou diskutující byla Magdalena Müllerová, vedoucí Kanceláře Kreativní Evropa Kultura.
24. 1. 2023, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Že je prezidentské volební klání v plném proudu a blíží se do svého finále, je zřejmé ze všech médií. Ani na webu Sociologického ústavu AV ČR však nyní neuniknete komentářům k současnému dění.
18. 1. 2023, Z médií
Marie Heřmanová
Antropoložka Marie Heřmanová v rozhovoru pro Aktuálně.cz hovoří o pojmu autenticity, a to také v kontextu prezidentských voleb. „U žen je téma autenticity na mnohem tenčím ledu, očekáváme od nich projevy emocí, ale ty pak začneme označovat za falešné," popisuje.
12. 12. 2022, Z médií
Ilustrace: Pixabay.com
Popularita zahrádkaření v Česku mírně roste. Stává se zároveň seriózním mediálním tématem či méně zanedbávaným předmětem politik, píše kulturolog Jan Vávra pro čtrnáctideník A2.

Stránky