Weeks of science
3. 11. 2020
17:00-18:30, online

Pandemie koronaviru ovlivnila každého z nás, ženy ale v celé řadě oblastí zasáhla více než muže. Jednou z příčin je aspekt typický pro mnohé ženské životy – role primární pečovatelky o blízké, vzdělání dětí i starost o domácnost. Celostátní karanténa tak v soukromých životech českých žen vystupňovala tlak, a to nejen v souvislosti s celodenní starostí o děti při práci, zajištění domácí výuky, ale i nárůstu domácího násilí či jarního zákazu přítomnosti otců u porodu.

O tom, jak rozdílně koronavirová krize dopadla na ženy a muže, budou v diskusi pořádané NKC – gender a věda v rámci Týdne vědy a techniky AV ČR debatovat expertky ze Sociologického ústavu AV ČR a Univerzity Karlovy Blanka Nyklová, Dana Moree, Radka Dudová a Lenka Formánková. Ve svých příspěvcích se zaměří na to, jak onemocnění umocnilo stávající nerovnosti ve společnosti a čemu ženy, na rozdíl od mužů, v jejich důsledku musely a musejí odolávat. 

Debata proběhne online prostřednictvím aplikace Zoom. Přihlašovací údaje vám budou zaslány po vyplnění registračního formuláře.

Share this page