Vydáno: 14. 6. 2012
Vědecká ocenění

Mezi oceněnými byla i Mgr. Radka Dudová, Ph.D., z oddělení Gender a sociologie.

Prémii Otto Wichterleho převzalo z rukou předsedy Akademie věd České republiky prof. Jiřího Drahoše ve středu 13. června 2012 v pražské Lannově vile devatenáct mladých badatelů, kteří úspěšně splnili mimořádně významný vědecký úkol v některém ze specializovaných pracovišť AV ČR.

Při této příležitosti byla ve stejné profesní i věkové kategorii udělena i Cena časopisu 21. století spojená s prémií 100 000 Kč. Letos ji zároveň s Prémií Otto Wichterleho získala Mgr. Vendula Bohlen Šlechtová, Ph.D., z Ústav živočišné fyziologie a genetiky Akademie věd České republiky.

Předseda AV ČR prof. Jiří Drahoš v úvodu slavnostního ceremoniálu připomněl, že letos uplynulo deset let od zřízení Prémie Otto Wichterleho.

„Potěšilo mě, že mezi dosavadními Wichterleho premianty jsou tři laureáti Akademické prémie – Praemium Academiae, tři členové Učené společnosti ČR, jeden bývalý ředitel a několik dalších významných členů akademické komunity,“ poznamenal k vysoké úrovni této ceny prof. Jiří Drahoš.

Podle něho představuje pro mladé vědce vstup do velmi slušné společnosti, někteří z nich se z Wichterleho prémie v budoucnu zřejmě opět posunou k nejvyššímu ocenění – k Praemium Academiae.

Více zde:

http://www.avcr.cz/sd/novinky/hlavni-stranka/120613-premie-otto-wichterleho-2012.html

http://zpravy.ihned.cz/c1-56125310-wichterleho-cenu-dostane-cesky-vedec-ktery-studuje-citlivy-cich-motylu

 

Sdílejte tuto stránku