Vydáno: 16. 4. 2019
Vědecká ocenění

Kniha Angely Saini Inferior: How Science Got Women Wrong, kterou loni vydal Sociologický ústav AV ČR v českém překladu, získalo v jedenáctém ročníku Cen Nakladatelství Academia prestižní ocenění nakladatelství Academia za překlad vědecké nebo populárně-naučné práce.

Knihu pod názvem Od přírody podřadné: Jak se věda mýlila v ženách přeložila Kateřina Šebková, která cenu osobně převzala. Publikace byla vyprodána, nyní je však k dispozici druhé vydání.

Porota pod vedením profesora Ivo Krause letos vybírala z 59 publikací. Knihou roku se stala kniha Rostliny naší přírody, za kterou byli oceněni ilustrátorka Anna Skoumalová a autor Lubomír Hrouda. V kategorii původní vědecká nebo populárně-naučná práce zvítězila publikace Pavla Boliny, Tomáše Klimka a Václava Cílka Staré cesty v krajině středních Čech. Cenu za výtvarné zpracování porota udělila Ondřeji Límovi a Michalu Smejkalovi za grafickou přípravu publikace kolektivu autorů Literární kronika první republiky. V kategorii slovník nebo encyklopedická publikace bylo oceněna publikace Rostliny naší přírody.

Na vydání knihy Od přírody podřadné se v rámci Sociologického ústavu AV ČR podílely zejména kolegyně z oddělení NKC – gender a věda. Další informace a fotografie z předávání cen naleznete na serveru avcr.cz.

Sdílejte tuto stránku